Pärast pikka ja järjekindlat toimetamist frondil "minu kaks ainsamat põlve" jõudsin lõpuks Maarjamõisasse taastusraviarsti vastuvõtule. Ja kuna mul oli võimalus end sinna internetis regada, siis just seda ma tegingi. Esimene vastus tuli ruttu ja ütles lakooniliselt, et kuna "veebruaris on kõik ajad juba täis, proovige uuesti registreerida märtsikuuks alates 4.veebruarist". Või midagi sarnast. Aga järgmisel päeval tuli uus e-kiri, mis pakkus vastuvõttu juba 3.veebruaril. Tegelikult on see veebiregamine tore asi. Esmalt valid endale vajaliku ala või kogunisti tohtri välja ning lisaks loed üles nädalapäevad ja kellaajad, mis sulle sobivad. Ja ei mingit kohustuslikku Mozarti klaverikontserdi kuulamist registratuuri lakkamatult hõivatud telefoninumbrilt. Võrreldes eelmiste kogemustega olin mina igatahes ülimalt rahul. Ise veel mõtlesin, et kus see konks siis nüüd on. Sest kõik tundus kuidagi ebaloomulikult kiire ja lihtne.
Ja siis äkitselt küsimus: "Kas te olete puudega?"
Tagantjärele tuli veel selline hea mõte, et arvatavasti on puudega inimestele taastusraviks mingid soodustused ette nähtud. Näiteks maksavad nad väiksemat visiiditasu. Misiganes. Aga tädi oli oma ainsat küsimust esitades nii resoluutne, et mõni nõrgema närviga tüüp oleks arvatavasti keele kurku tõmmanud ja noogutanud: "Jah, proua!"
2 kommentaari:
kujuta ette, mõned inimesed ongi puudega.on vägagi erinevaid puudeid ja nende astmeid ... Oled solvunud, et SINULT julgeti niioomoodi küsida?
isegi puujalg ei paista registratuuri aknast,ajukasvajast rääkimata. Jah, on soodustusi.
Enamasti ei ole inimene ise endale puuet tekitanud, mistõttu tervete inimeste halvustav-üleolev suhtumine on täiesti kohatu.
Ooops ....
Ei ole solvunud :)
Ja ei halvusta kedagi. Polnud mõtteski.
Tõlge:
Need olid nimelt ainsad sõnad, mis ma registratuuritädilt kuulsin. Kui ootad, et sulle öeldakse "tere", aga selle asemel kuuled taolist lauset, siis viib ju pisut hämmingusse?
Postita kommentaar